Centrum systemiky a NLP s.r.o. Pomáháme lidem růst, zvyšovat svoji hodnotu a vydělávat více peněz

NLP ONLINE KURZY

Naše kondice aneb všechno je navzájem propojené

Jak už v mém životě bývá zvykem, moje nevědomá mysl mi opět přihrála velmi zajímavé téma k zamyšlení. Stačilo jen vzít čistě náhodou do ruky jednu knihu a nahodile ji otevřít. Moje přemýšlení se ihned nastartovalo.

„Máte ráda práci, kterou děláte, a děláte v životě to, co máte ráda? Stanovila jste si jasně své pracovní cíle a pracujete na jejich dosažení? Přináší vám vaše práce výdělky, které si zasluhujete? Cítíte, že si zasloužíte peníze nebo jiný majetek, a umíte je přijímat? Cvičíte alespoň dvakrát týdně? Jíte zdravě a dodržujete pravidelný stravovací rytmus? Těšíte se na to, jak ráno vstanete a naplno využijete nový den? Přečtete si nebo se naučíte každý den něco nového, inspirujícího a povznášejícího? Najdete si denně chvilku na to, abyste si vizualizovala a pozitivně zformulovala, čeho chcete ten den dosáhnout? Věříte tomu, že všechno ve vašem životě má svůj vyšší účel?“ Tak nějak se ptal dotazníček, který jsem v knize našla. Na všechny otázky jsem si s radostí pozitivně odpověděla a cítila se šťastná, že mám ve svém životě všechno tak, jak by to mělo být. Jak jste na tom vy? Bylo pro vás těžké na některou z otázek odpovědět? Nebo jste na ni odpověděli negativně?

Chvíli jsem přemýšlela, jak by na tyto otázky odpovídali lidé kolem nás, kterým dáváme přídomek „úspěšní“. A zda je v jejich životě přítomna harmonie, která by zajišťovala klady ve všech kondicích, mezi něž patří kondice profesní, finanční, fyzická, mentální, duchovní, rodinná a sociální. Ale co to vlastně znamená úspěšný muž či úspěšná žena? V dnešní době se takto vnímání úspěšní lidé pohybují v pozicích majitelů firem či v ředitelských a manažerských pozicích prosperujících firem. Jsou to lidé, kterým jejich práce přináší potřebné uspokojení osobní i finanční. Zároveň to bývají lidé, kteří toho zvládají mnohem více, než je běžné. Multitasking – mnoho úkolů najednou, přeskakování mezi jejich řešeními, zvládání pracovních i soukromých témat v rychlém tempu. Běh, klus… Permanentně vysoké pracovní nasazení.

Jejich cesta k úspěchu je často doprovázena stresem, psychickým vypětím a nedostatkem času na sebe sama, což se projevuje na těle i v mysli. Krátkodobě to lze vydržet a udržovat tělo v relativně dobré formě, ale dlouhodobě se jedná o neudržitelnou situaci. Každý z nás disponuje určitým stupněm odolnosti vůči zátěžovým vlivům. Při dlouhodobé zátěži se však míra odolnosti a tlaku vyrovnává a dochází k následnému překlopení do fáze, kdy odolnost začne tlaku ustupovat. Vynaložené úsilí se stává neúměrné vůči dosahovaným výsledkům a na pořad dne přichází chronický stres. Od něj je jen krůček k psychickému vyčerpání, zdravotním problémům nebo obávanému syndromu vyhoření. Jeho nástup bývá velmi plíživý a nenápadný, často se jej nedaří rozpoznat samotnému jedinci ani jeho okolí až do doby, kdy je celý proces završen.

Možná se teď v duchu ptáte, zda s tím lze něco dělat? Zda tomu lze předcházet? Zda existují rychlé a efektivní způsoby pro změnu? Ano! Ano! Ano!

Zvládat vysoké tempo a práci pod tlakem je možné, pokud máte přístupové klíče ke své mysli a umíte s ní pracovat. Těmi klíči může být např. NLP nebo vědomá práce s tělem. Tělo a mysl tvoří propojený systém, proto je potřeba se zaměřit na obě jeho části současně. Většina z nás se snaží více či méně úspěšně pracovat na své fyzické kondici. Běháme, chodíme do posiloven nebo jinak sportujeme. Ale to nestačí. Je třeba zapojit i naši mysl a nastartovat ji k tomu, abychom byli mentálně a duševně zdraví. Jenže jak na to?

V dnešní době není efektivní a asi ani reálné začít hledáním dlouhodobých cest, které nás pomalu povedou ke změnám. Naopak, potřebujeme rychlé kroky, změny, které se dějí okamžitě a kterými nás provází lidé, kteří již věnovali celému tomuto procesu část svého života a sami na sobě tyto postupy a techniky aplikovali.

Proto jsme se rozhodly vybudovat prostor pro úspěšné ženy, které chtějí mít v životě všechny své kondice zastoupené a harmonicky vyvážené. Tímto prostorem je program Body & Mind Work. Vydejte se s námi na cestu objevování sebe sama. Na cestu, kterou jsme vytvořily pro vás.

Autorka článku: Ing. Jitka Ďuricová

  • Základy Neuro-lingvistického programování ON-LINE
  • Výcvik systemického koučování ON-LINE
  • NLP s hypnózou
  • Šťastná rodina aneb NLP pro rodiče
  • NLP Practitioner ON-LINE 2024
  • NLP  Premier Practitioner 2024
  • NLP Master Practitioner